فرایند استخدام در مایکروسافت

استخدام در مایکروسافت

فرایند استخدام در مایکروسافت

مقدمه:

فرایند استخدام در مایکروسافت برای کسب مزیت رقابتی و ایجاد تمایز و تفاوت با رقبا مورد استفاده قرار می گیرد. بهمین خاطر این شرکت یکی از موفق ترین شرکتها در استخدام افراد در جهان می باشد.

برآوردها حاکی از آن است که این شرکت بین ۴۰ تا ۶۰ نفر کارشناس تمام وقت دارد که فقط استخدام برای شرکت را به عهده دارند. این تعداد استخدام کننده توسط تیمی از کارکنان پشتیبانی حمایت می شوند که وظیفه ارائه اطلاعات، تسهیلات و خدمات را به داوطلبان به عهده دارند. ساختمان بزرگ و مستقل این شرکت حدود ۱۰۰ دفتر دارد.

سیاستهای کلی استخدام در مایکروسافت:

مهمترین خطوط راهنمای استخدام مایکروسافت که دست اندرکاران استخدام ملزم به رعایت آنها هستند عبارتند از :

۱-برای مایکروسافت استخدام کنید نه فقط برای بخش خودتان

۲-اگر داوطلب استخدام تقریبا خوب است احتمالا خوب نیست(یعنی وقتی تردید دارید استخدام نکنید)

۳-مصاحبه را با سوالات چالشی و در شرایط چالشی انجام دهید

۴-بدنبال افراد باهوش، خلاق و دارای مهارت های ویژه در حل مسئله باشید

۵-رویکرد کاندیدا نسبت به مسئله،‌به اندازه حل مسئله مهم است

فرایند استخدام در مایکروسافت:

فرایند استخدام شرکت به این ترتیب است که ابتدا رزومه داوطلب استخدام برای کارشناس ذیربط ارسال شده و ارزیابی او آغاز می شود. هدف از ارزیابی اولیه آن است که روشن شود آیا فرد داوطلب استخدام بطور کلی و عمومی فرد مناسبی برای مایکروسافت هست و در صورت مثبت بودن، کدامیک از واحدها یا پروژه های شرکت موقعیت و فرصت استخدامی مناسبی برای این داوطلب است.

کارشناسان استخدام ابتدا از طریق یک مصاحبه تلفنی( که حدودا بین ۴۵دقیقه تا یکساعت طول می کشد) اطلاعات لازم را از کاندیدا دریافت می کنند. آنها در صدد کشف موارد زیر هستند:

     – سوابق کاری فرد و عملکرد او در کارهای قبلی

     – خلاقیت ها و ابتکارات کاری فرد

    – شخصیت و نگرش فرد

بعد از این مصاحبه اولیه است که بعضی کاندیداها پذیرش مقدماتی می شوند و تلاش برای یافتن جای مناسب، کار مناسب و پروژه مناسب برای آنها آغاز میشود.

استخدام کنندگان مایکروسافت بطور منظم یکدیگر را ملاقات می کنند و اطلاعاتشان را مبادله می نمایند تا بهترین تناسب فرد و شغل تعیین شده و بقیه مراحل استخدام ادامه یابد. ممکن است برای اینکار چندین بار مصاحبه تلفنی با کاندیدا صورت پذیرد.

مهارت و کیفیت کار استخدام کنندگان شرکت مایکروسافت کاندیداهای استخدام را مبهوت می کند. آنها خیلی باهوش و مطلع هستند. خوب مذاکره می کنند و بصورت تمام وقت این کار را با حوصله و انگیزه بالا انجام می دهند.

داوطلبانی که از مرحله استخدام تلفنی بخوبی عبور کرده اند به مصاحبه حضوری در محل شرکت دعوت می شوند. چنانچه کاندیدای استخدام از راه دور به محل شرکت دعوت شود خودرو، هتل و امکانات لازم برای رفت و آمد و اقامت مناسب او از سوی شرکت فراهم می شود.

مصاحبه ها بطور میانگین یک ساعت طول می کشد و گاهی فرد با ۶ نفر از مدیران و کارشناسان مایکروسافت مصاحبه های پی در پی انجام می دهد. مصاحبه کنندگان آموزش های دقیق و مفصلی دیده اند و به همین خاطر سوالات کاملا دقیق و منطقی هستند و هدف خاصی را دنبال می کنند.

آنها بدنبال کشف دو قابلیت زیر هستند:

اول: عمق و وسعت دانش و مهارت تکنیکی و تخصصی

دوم: مهارت در حل مسئله و تحلیل و تشخیص آن همراه با ایده پردازی و خلاقیت

بهمین خاطر مصاحبه ها ابتدا به جنبه های تخصصی تاکید دارند و به تدریج به سمت مهارت های حل مسئله پیش می روند. در این مرحله (مرحله دوم) خلاقیت، انرژی، خوش بینی، جنگندگی فرد در مقابله با مسائل فکری و چالش های ذهنی محک می خورد.

مصاحبه کنندگان در مورد الزامات اخلاقی و قانونی مصاحبه هم آموزش دیده اند و می دانند که چه سوالاتی را می توانند پرسند و برای چه سوالاتی مجازی نیستند.

بلافاصله پس از هر مصاحبه،‌مصاحبه کننده یک ایمیل حاوی ارزیابی تفصیلی خود از کاندیدا برای مدیر استخدام شرکت ارسال می کند.

قسمت ها پایانی استخدام:

به همین دلیل است که در پایان همین روز طولانی تکلیف استخدام متقاضی روشن می شود و بعضی از آنها پیشنهاد خوبی برای استخدام در مایکروسافت همراه با اطلاعاتی درباره مزایا و امکاناتی که در اختیارشان قرار خواهد گرفت دریافت می کنند.

داوطلبانی که پذیرفته شده اند این امکان را دارند که همه هزینه هایی که برای این سفر و مصاحبه ها انجام داده اند را از مایکروسافت دریافت کنند و به یک میهمانی شام با حضور دوستی که در این شرکت دارند دعوت شوند.

منبع: شرکتهای موفق جهان چگونه استخدام می کنند / تالیف دکتر بهزاد ابوالعلائی

خبرنامه ای تی مارکت

استخدام در مایکروسافت
استخدام در مایکروسافت

فروش عمده انواع کالا در سامانه عمده فروشی ایران

خرید عمده و پخش عمده در سامانه عمده فروشی ایران

image_pdfimage_print

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =