برای خرید از فروشگاه باید از کجا شروع کنیم؟

الف : ثبت نام اولیه
ب : به صفحه فروشگاه یا محصول مورد نظر رفته و از فروشنده سوالات لازم رو بپرسید. بعد از این که به توافق رسیدید از قسمت ثبت سفارش، سفارش خود را قطعی کنید. الباقی روال کار در سایت مشخص است.

چقدر طول می کشد تا سفارش، به ما تحویل گردد ؟

این موضوع بستگی به تامین کننده ای دارد که شما به او سفارش داده اید. شما می توانید این موضوع را قبل از ثبت سفارش از او سوال کنید.

طرف حساب ما، ای تی مارکت ( بازار مجازی عمده فروشی ایران ) است یا تامین کننده ؟

ای تی مارکت نقش واسط و ناظر حسن اجرای معاملات و تعهدات طرفین را دارد. بنابراین اگر در خصوص کالای خاصی مشکلی دارید از تامین کننده سوال کنید و طرف شما تامین کننده است. و اگر فروشنده خواسته منطقی شما را اجرا نکرد به پشتیبانی سایت اطلاع دهید.

اگر محصولی که دریافت کردیم مطابق با شرایط اعلام شده در سایت نبود، چه کار کنیم ؟

به صفحه همون محصول رفته و موضوع را به اطلاع  فروشنده برسانید. توجه داشته باشید که شما فقط ۲۴ ساعت پس از تحویل کالا فرصت دارید که نسبت به تائید یا عدم تائید سفارش اقدام کنید. دو حالت پیش می آید :
حالت اول: شرایط در سایت اعلام شده ولی شما به آن توجه نداشتید: در این صورت اگر بخواهید مرجوع نمائید هزینه های ناشی از اسال کالا تا انکه به دست فروشنده برسد بعهده شما خواهد بود.
حالت دوم: شرایط در سایت وجود نداشته : در این صورت اگر بخواهید مرجوع نمائید هزینه های داخل شهری بعهده شما و سایر هزینه ها بعهده فروشنده می باشد.
مبلغی هم که شما پرداخت کرده اید بعد از اعلام فروشنده مبنی بر دریافت کالا و متحمل شدن هزینه هایی، بعد از کسر هزینه های انجام شده به شما عودت می شود.
نکته : این موارد براساس تجربه های قبلی بسیار کم پیش آمده است اما در هر صورت می بایست پیش بینی کرد.

آیا ما می توانیم مستقیما با فروشنده در ارتباط باشیم ؟

از نظر امکان پذیری بعد از خرید اول طبیعتا امکان پذیر خواهد شد. اما به شما توصیه می کنیم که از درگاه امن ای تی مارکت استفاده کنید زیرا این سایت حافظ منافع شماست. فروشنده ای که به او سفارش داده اید از قبل تفاهمنامه همکاری را امضا نموده و با قواعد همکاری در سایت و الزامات آن آشناست. توجه داشته باشید که ای تی مارکت در قبال تبلیغات رایگان محصولات تامین کنندگان، تعهد عدم افزایش قیمت را (بدلیل دریافت پورسانت خودش) دریافت کرده است.

قیمتها در سایت ای تی مارکت تا چه حدی مناسب است ؟

همانطور که در سوال قبل به آن اشاره شد، ما در هنگام امضای تفاهمنامه، این تاکید را می کنیم که ما بابت برندسازی ، بازاریابی هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی کنیم در عوض شما هم قیمت محصولات خود را در این سایت نسبت به شرایط عادی خود مناسبتر قرار دهید. بنابراین تامین کنندگان به این موضوع توجه خاصی دارند و قیمتها را در شرایط حداقلی قرار داده اند.

اگر خواستیم سفارش داده شده را لغو کنیم چه کار باید کنیم ؟

این موارد همگی به تعامل شما و فروشنده مربوط می شود. ممکن است تامین کننده ای تا زمان لغو سفارش شما (پس از قطعی شدن) اقدامی انجام نداده باشد و براحتی این موضوع را لغو نماید. در این صورت در سایت این موضوع را اعلام می کند و ما نیز پرونده شما را بسته و مبلغ شما را عینا مسترد می کنیم. در غیر این صورت یا باید کالا را تحویل بگیرید و یا اینکه در صورت انصراف هزینه های متحمل شده فروشنده را تقبل بفرمائید. که این کار با اعلام تامین کننده از کسر کردن مبلغی که قبلا واریز نمودید، صورت می گیرد و مابقی برای شما واریز می شود.

اگر کالایی را دریافت کردیم و بخواهیم آن را مرجوع نمائیم چگونه باید عمل کنیم ؟
دوحالت متصور است :

حالت اول: کالا مطابق با شرایط اعلام شده در سایت نباشد: در این حالت فروشنده مقصر است و هزینه های ناشی از ارسال در داخل شهر شما، بعهده خودتان و هزینه های بعدی یعنی هزینه های برگشت کالا تا زمانی که بدست تامین کننده برسد، بعهده خودش می باشد.
حالت دوم: کالا مطابق شرایط اعلام شده در سایت باشد: در این حالت خریدار مقصر بوده و کلیه هزینه های ناشی از ارسال و بسته بندی و .. بعهده خودش می باشد.
نکته مهم : نباید به کالا یا بسته بندی آن (درصورتی که ارزشمند باشد) لطمه ای وارد شود زیرا هزینه های آن از خریدار اخذ می گردد.
شما باید بلافاصله موضوع را به اطلاع سایت برسانید که سفارش دریافت شده را تائید نمی کنید.(حداکثر ۲۴ ساعت پس از تحویل)

آیا می توانیم  به فروشنده چک بدهیم ؟

برای اینکه سفارش شما قطعی شود می بایست مبلغی که از سوی فروشنده مشخص می شود را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی ای تی مارکت پرداخت نمائید. اگر فروشنده تمامی مبلغ را مشخص کرده باشد که باید از سوی شما ابتدا پرداخت شود، شما نیز باید پرداخت نمائید. اما اگر گفته باشد مثلا ۲۰% را بعنوان پیش پرداخت پرداخت نمائید و مابقی را هنگام تحویل کالا پرداخت نمائید در این صورت به توافق شما بستگی دارد. ممکن است فروشنده ای چک نیز از شما قبول کند و ممکن است فروشنده ای قبول نکند. اما فرض معاملات در این سایت نقدی می باشد. بعبارتی تمامی تامین کنندگان معیار قیمت گذاریشان کاملا نقدی است.
نکته مهم: چنانچه خریدار بخواهد مابقی مبلغ سفارش خود را چک بدهد و این قبلا در توافق طرفین نباشد و فروشنده هم از این موضوع ناراضی باشد، کالا مسترد شده و تمامی هزینه های مربوط به ارسال و یا بسته بندی از پیش پرداخت کسر خواهد شد و به تامین کننده پرداخت می شود.

در صورتی که سفارش خود را دریافت کردیم و بخواهیم آن را مرجوع نمائیم، مبلغی که پرداخت کردیم چقدر طول می کشد به ما برگردد ؟

این موضوع به این بستگی دارد که شما چقدر تسریع در بازگشت سفارش کنید و اینکه فروشنده حتما باید نسبت به تحویل کالا و هزینه های احتمالی آن اطلاع رسانی نماید.

ما چگونه باید به شما اعتماد کنیم ؟

این سایت دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد. لطفا روی آن کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید. این نماد بر اساس اسناد مالکیت و پروانه کسبی اتحادیه خوار و بار تهران مربوط به فروشگاه طهورا اخذ شده است. آدرس این فروشگاه در قسمت تماس با ما درج شده است.

چگونه باید به فروشندگان اعتماد کنیم ؟

گرچه ما قبلا در شناسایی تامین کنندگان در حد خودمان تلاش کرده ایم اما در هر صورت به این موضوع توجه نمائید که تا زمانی که کالای سفارش داده شده ی خود را تحویل نگرفته اید و نسبت به تائید آن (تا ۲۴ ساعت) اقدام نکنید، ای تی مارکت نسبت به پرداخت مبلغ شما به فروشنده اقدامی نخواهد کرد.
اگر سفارشی که دادیم در بین راه خراب شده باشد و یا راننده در حفظ و نگهداری آن کوتاهی کرده باشد، مسئولیت آن با کدام طرف است؟ خریدار یا فروشنده؟
بیمه ارسال کالا بعهده فروشنده می باشد و خریدار می بایست در محل خودش کالا را سالم تحویل بگیرد. مگر اینکه خریدار و فروشنده در این مورد توافقات دیگری داشته باشند. بنابراین فروشنده موظف به پیگیری آن و جبران خسارت های احتمالی می باشد.

این بخش بروز رسانی می شود.


اینجا کجاست ؟

بازاری برای خرید و فروش های عمده و بزرگ مطمئن و سریع،
پیدا کردن فرصت های جدید کسب و کار،
تامین کالاهای فروشگاه ها، سازمانها و شرکتها

اینجا بازار مجازی عمده فروشی ایران است

فروش عمده

نشانی ما :

تهران – خیابان نامجو – جنب مسجد الجلیل – پلاک ۷۲۸

ایمیل : info@ETmarket.ir

google-plus-3-32 twitter-3-32 facebook-3-32 instagram-3-32