یک تکنیک جالب در مصاحبه های “شغلی”

یک تکنیک در مصاحبه شغلی

این آزمون یا مصاحبه ی استخدامی در شرکتهای معتبر کشور های پیشرفته استفاده می شه. هدفش هم تعیین میزان مسئولیت پذیری مصاحبه شونده اس.

چطور این آزمون رو می گیرن؟

به متقاضی اجازه می دن صحبت کنه و با سوال کردن اونو به سمت بیان خاطره ای از ناکامی های زندگیش پیش می برن. بعد دقت می کنن در بیان خاطراتش از چه افعالی استفاده می کنه. اگر از ضمایر و جملات مفعولی استفاده کنه، به این معنیه که فرد نمی تونه مسئولیت کارهاش رو به عهده بگیره و استخدامش نمی کنن.

چه ربطی داره؟

هر حرکتی در زندگی هرکس نشون دهنده ی الگوهای فکری و سبک رفتاری اون فرده. عوام همیشه آدم های کنش پذیری هستند که از بد حادثه به این روز افتاده ن، قربانی هستن و سر سوزنی مقصر نیستن. من تو زندون اینو از نزدیک دیدم. هر کی که اونجا بود می گفت اشتباه شده، تقصیر کس دیگه ای بود. همه بی گناه بیگناه بودن. جالبه که کسی دیرتر مسأله اش حل می شده که خیال می کرده بی تقصیره.

این جور آدما، وقتی می گن ما که مقصر نیستیم، دیگه نمی تونن برای حل مسأله کاری بکنن. اما حرفه ای ها مسئولیت کاراشونو بعهده می گیرن و در مقابل حوادث می ایستن. اتفاقا در زمینه ی هدف هم اگر متکی به عوامل خارجی هستی، خودت رو معطل نکن. ضمیر هدف باید اول شخص باشه. وقتی هدفت رو می نویسی مشخص می شه که هدف داری یا معطلی.

منبع: کتاب رقص عقاب ها اثر امیر حسین مظاهری

خبر نامه ای تی مارکت

تکنیک های مصاحبه شغلی

تکنیک های مصاحبه شغلی

image_pdfimage_print